Vörös áfonya

(Vaccinium vitis-idaea 'Miss Cherry')

Eladási méret: 25-30 cm
Magasság (min.-max.): 30-40 cm
Érési idő: Augusztus-szeptember vége
Gyümölcs színe, alakja: Piros bogyók
Gyümölcs húsa: Világos piros, roppanó, enyhén savanyú. C-vitaminban és antioxidásban gazdag gyümölcs.
Felhasználás: Gyümölcs (dzsem, lekvár, szörp, gyümölcslé, gyümölcsbor, likőr, kompót, fagyasztott és aszalt gyümölcs)
Gondozás: Félárnyékos helyek kedvelője, átlagos vízigényű cserje.
Talajigény: Savanyú kémhatású talaj
Egyéb: Öntermékeny, de további porzó fajtákkal ültetve jobb eredmény érhető el. (Nagyobb a gyümölcsméret és terméshozam.) A vörös áfonya alacsony növésű, fás szárú kúszó növény. Díszcserjeként is funkcionál, tavasszal gyönyörű harang alakú virágaival, ősszel csodálatos vörösre színeződő leveleivel díszít. Levelei kicsik, oválisak. Jó fagytűrő, bőtermő.