Téli bangita

Téli bangita

(Viburnum tinus mini fusto)

Eladási méret: 40 cm törzs+30 cm korona
Növekedés: Törpe növekedésű
Felhasználás: Szoliter
Gondozás: Napos vagy félárnyékos, meleg helyek kedvelője, de a tűző Napot nehezen viseli.
Vízigénye közepes, de hosszantartó, csapadékmentes időszakban rendszeres öntözést igényel. 
Ellenálló, könnyen nevelhető, kevés gondozással szép eredmény érhető el. Az elhalt, sérült ágakat érdemes tavasszal lemetszeni. Télen a fiatal példányok tövét takarással védjük! 
Talajigény: Laza szerkezetű, jó vízelvezetésű, üde, tápdús talajok kedvelője.
Virág: Kicsi, csillag alakú, erősen illatos, fehér vagy rózsaszínes fehér, a pirosló hajtásvégeken félgömb formájú, 7-10 cm-es bogernyőkben késő ősztől egészen tavaszig nyílik. A tél folyamán a rózsaszín bimbók különösen szépen mutatnak kertünkben. 
Termés: Apró, tojásdad bogyói, kezdetben zöld színűek, majd a nyár folyamán piros, végül kékesfekete színt öltenek. Mérgező, így emberi fogyasztásra alkalmatlan. Nem öntermékeny, így csak akkor terem, ha más, hasonló időszakban virágzó bangita faj is van a környezetében.
Egyéb: A Földközi-tenger térségében - Dél-Európában, Észak-Afrikában, Délnyugat-Ázsiában - őshonos örökzöld cserje.