Szelídgesztenye

Szelídgesztenye-Kőszegszerdahelyi 29

Érési idő: Október közepe
Termés nagysága: Közepes nagyságú (maximálisan 36,7 mm-es átmérőjű)
Gyümölcs színe: Sárgásbarna
Gyümölcs húsa: Héja közepesen vastag, de ennek ellenére jól hámozható,  húsa is sárgásbarna színű, íze édeskés.
Porzása: Öntermékeny, de több fa ültetésével bőségesebb terméshozam valósítható meg.
Egyéb: Fája erős növekedésű, szétterülő habitussal.

Szelídgesztenye-Bouche de Betizac

Érési idő: Szeptember elejétől
Termés nagysága: Legnagyobb termésű, gömbölyded-háromszög alakú, 20-22 g tömegű, 4-5 cm nagyságú.
Gyümölcs színe: Barna
Gyümölcs húsa: Aromás, édes ízű
Porzása: Önmeddő, más szelídgesztenye fajtával bőséges terméshozam érhető el.
Gondozás: Savanyú talajban, napos, félárnyékos helyen fejlődik a legszebben. Átlagos vízigényű. Évente érdemes metszeni, így a 3-4. évre kialakul a koronája. Az ezt követő években már a metszés leginkább a fényáteresztést, valamint a növekedést és a betegségekkel szembeni ellenállást szolgálja.
Egyéb: Már a 2-3. évben termőre fordul, rendkívül ellenálló a kéregrák betegséggel szemben, ami a 20. század elején terjedt el Kínából Amerikába, majd Olaszországba, és így hazánkba is. Hazánk éghajlatát, beleértve a téli időszakot, jól tűri, az egyik legajánlottabb szelídgesztenye fajta. (-30C°-ig télálló fajta.) Levelei fényesek, keskenyek, 10-20 cm hosszúak, mindkét oldalon 4-7 éles fogazattal rendelkeznek.

Szelídgesztenye-Nagymarosi 38

Érési idő: Október elejétől
Termés nagysága: 1,3 köbcentiméter nagyságú, átmérője maximum 37,8 mm-t éri el.
Gyümölcs színe: Héja szép, fényes, vékony, sötét alapon barnássárga csíkokkal rendelkezik.
Gyümölcs húsa: Húsa világossárga, telt gesztenyeízű, harmonikus, telt ízű, jól tárolható.
Porzása: Öntermékeny, de több fa ültetésével nagyobb és rendszeres terméshozam érhető el.
Gondozás: Savanyú kémhatású, jó vízgazdálkodású talajokon fejlődik a legszebben. Napos helyre ültessük.
Egyéb: Bőséges, kiszámítható és rendszeres terméshozammal rendelkezik.

Szelídgesztenye-Iharosberényi 2

(Castanea Sativa)

Érési idő: Október elejétől, de akár már szeptember végétől
Termés nagysága: 12 köbcentiméter nagyságú, 37,9 mm maximális átmérővel rendelkezik.
Gyümölcs színe: Héja sötétbarna, erős.
Gyümölcs húsa: Világosbarna, intenzíven aromás.
Porzása: Bőséges terméshozammal bír (átlagosan a hajtások 52 %-án hoz 1,9 kupacsot). Öntermékeny, de több fa ültetésével nagyobb és rendszeres terméshozam érhető el.
Gondozás: Termékeny lösztalajon bő termést hoz. Átlagos vízigényű, napos helyek kedvelője.