Kínai selyemmirtusz 

Kínai selyemmirtusz

(Lagerstroemia indica 'Hopi')

Eladási méret: 80-100 cm bokros
Magasság (min.-max.): 2-3 m, 2,5 m széles
Virágzási idő: Július-szeptember
Virágszín: Élénk rózsaszín
Felhasználás: Szoliter
Gondozás: Nagy fényigényű cserje, tűző napon virágzik a legintenzívebben. Vízigényét tekintve közepes, de a rendszeres öntözést meghálálja. Rendszeres metszést igényel, melyet kora tavasszal érdemes leginkább megtenni. Ezzel habitusa bokrosabb lesz, és  virágzását is serkenthetjük. A kései fagyok károsíthatják, ekkor a visszafagyott hajtásokat  érdemes eltávolítani. 
Egyéb: A selyemmirtuszok könnyen kertünk középpontja lehet, mind habitusukkal, mind virágaikkal igazi mediterrán hangulatot varázsolnak. A selyemmirtuszok cserje- , vagy kis fa termetűek, azonban idősebb korukra kérgük színes és hámló lesz, így a télen is gazdag látvánnyal szolgálnak. Zöld levelei, oválisak, hegyes csúcsúak.