Általános csemege fajták

Augusztusi muskotály (Palatina) 

Termesztési érték: Korai, augusztus második felében érik, középerős növekedésű, talaj és fekvés iránt nem igényes, viszonylag fagy- és téltűrő, rothadásra nem hajlamos, zöldmunka igénye közepes, jól szállítható, gombás betegségekkel szemben ellenálló.

Fürtje: Középnagy, kissé vállas, közepesen tömött, átlagtömege: 200 g.

Bogyója: Hosszúkás, megnyúlt, aranysárga, héja kissé vastag, húsa ropogós, kellemes muskotályos ízű.

Bolgár Rezi 

Termesztési értéke: Szeptember elején érik, közepesen erős növekedésű, gombás betegségekkel szemben ellenálló.

Fürtje: Nagy, közepesen tömött, átlagtömege: 390 g

Bogyója: Aranysárga, nagy, vékony héjú, olvadékony

Chasselas fehér 

Termesztési értéke: Gyakorlatilag megegyezik a Piros Chasselas-val. Csemegeszőlőként kedveltebb, mint a Piros Chasselas.

Termesztési értéke: Korai érésű, középerős növekedésű, bőtermő, csemegeszőlő-fajta, borkészítésre is használható. Talaj és a fekvés iránt nem igényes, kevésbé rothad, viszonylag szárazságtűrő, zöldmunkaigényes, fagytűrő, terhelésre nem érzékeny, lisztharmatra kevésbé érzékeny. Jól eltartható, közepesen szállítható. Bora kellemes ízű, lágy asztali bor.

Fürtje: Vállas, tömött, középnagy, átlagtömege 140 g

Bogyója: Gömbölyű, piros, középnagy, átlagtömege 3,2 g, pontozott, kissé hamvas, húsa ropogós, lédús, húsos, íze közömbös, héja középvastag, olvadó.

Chasselas piros 

Termesztési értéke: Korai érésű, középerős növekedésű, bőtermő, csemegeszőlő-fajta, borkészítésre is használható. Talaj és a fekvés iránt nem igényes, kevésbé rothad, viszonylag szárazságtűrő, zöldmunkaigényes, fagytűrő, terhelésre nem érzékeny, lisztharmatra kevésbé érzékeny. Jól eltartható, közepesen szállítható. Bora kellemes ízű, lágy asztali bor.

Fürtje: Vállas, tömött, középnagy, átlagtömege 140 g

Bogyója: Gömbölyű, piros, középnagy, átlagtömege 3,2 g, pontozott, kissé hamvas, húsa ropogós, lédús, húsos, íze közömbös, héja középvastag, olvadó.

Dunav

Termesztési értéke: Szeptember elején érik, erős növekedésű, talaj és fekvés iránt nem igényes, nem fagyérzékeny, rothadásra nem hajlamos, zöldmunka igénye közepes.

Fürtje: Nagy, vállas, tömött, átlagtömege: 390 gr.

Bogyója: Nagy, hosszúkás, kékes-piros, vékony héjú, húsa ropogós, semleges ízű.

Esther 

Termesztési értéke: Igen korán, augusztus első dekádjában érik. Termékeny rügyű és bőtermő. Gombás betegségekkel szembeni ellenállósága figyelemre méltó. Nem vagy alig rothad.. Hosszú elemes metszéssel termeszthető. Gondos zöldmunkát igényel.

Fürtje: Nagy (335 g), vállas, kissé tömött, de a bogyók nem deformálódnak, a fürtkocsány rövid, zöld és egyenletesen vastag

Bogyója: Középnagy (3,7 g), sötétkék, ovális, erősen hamvas, a bibepont jellemzően megmarad, héja vékony, olvadékony, húsa ropogós, finom zamatú, de semleges ízű, magja alig érezhető.

Favorit 

Termesztési értéke: Igen korai érésű, erős növekedésű, bőtermő, csemegeszőlő-fajta. Talajra kevésbé, fekvésre igényes, mérsékelten fagytűrő, kevésbé rothad, jól szállítható. Bejelentett klónja nincs.

Fürtje: Vállas, laza, középnagy, átlagtömege 160 g,

Bogyója: Gömbölyű, nagy, átlagtömege 4,3 g, sárga, gyéren pontozott, alig hamvas, húsa ropogós, lédús, íze semleges, héja középvastag, olvadó.

Hamburgi muskotály 

Termesztési értéke: Későn érő, bőtermő, termésátlaga 10-14 t/ha. Államilag elismert, csemegeszőlő-fajta, talajban nem várogat, viszonylag fagytűrő, a szárazságot elviseli, jól eltartható. Páratlanul finom muskotályos íze van, finom savakkal és zamattal rendelkezik, borkészítésre is alkalmas.

Fürtje: Nagy, laza, igen mutatós, átlagtömege: 250g

Bogyója: Hosszúkás, nagy, sötétkék, lédús.

Moldova 

Termesztési értéke: Október elején érik, erőteljes növekedésű, gombás betegségeknek ellenáll, fagytűrő.

Fürtje: Nagyméretű, vállas, átlagtömege: 320g.

Bogyója: Nagyméretű, sötétkék színű, kellemes ízű.

Néró 

Termesztési értéke: Korai érésű, erős növekedésű, bőtermő. Rezisztens, csemegeszőlő-fajta. Talaj és fekvés iránt nem igényes, fagytűrő, gombás megbetegedéseknek kiválóan ellenáll, de egyes évjáratokban rothadásra hajlamos, szárazságra mérsékelten érzékeny, zöldmunkaigénye közepes, jól szállítható, borkészítésre is alkalmas.(Egyedüli csemege szőlő, amiből vörösbor készíthető, Bora színanyagban gazdag.)

Fürtje: Vállas vagy szárnyas, nagy, átlagtömege 200 g, tömött

Bogyója: Ovális, kék, középnagy, átlagtömege 2,3 g, nem mintázott, hamvas, húsa ropogós, íze semleges, héja vékony, viszonylag olvadó.

Pannónia kincse 

Termesztési értéke: Korai érésű, bőtermő. Középerős növekedésű, csemegeszőlő-fajta. Talajra kevésbé, fekvésre érzékeny, mérsékelten fagytűrő, a szárazságot elviseli, zöldmunkaigénye kicsi, jól szállítható.

Fürtje: Ágas vagy vállas, laza, nagy, átlagtömege 260 g

Bogyója: Megnyúlt, nagy, átlagtömege 5,3 g, fehéressárga, gyéren pontozott, alig hamvas, húsa ropogós, íze közömbös, héja középvastag, közepesen erős.

Pölöskei muskotály 

Termesztési értéke: Közepes érésű, bőtermő, csemegeszőlő-fajta, de bor készítésére is kiválóan alkalmas. Talaj iránt nem igényes, gombás megbetegedéseknek jól ellenáll, nem rothad, jól szállítható. Rezisztens

Fürtje: Ágas, laza, középnagy, átlagtömege 200 g;

Bogyója: Megnyúlt, sárga, nagy, átlagtömege 3,5 g, nem mintázott, hamvas, húsa ropogós, íze muskotályos, héja vastag, szívós.

Szőlőskertek királynője 

Termesztési értéke: Igen korai érésű, középerős növekedésű, bőtermő, csemegeszőlő-fajta. Talaj és fekvés iránt igényes, fagyra és túlterhelésre érzékeny, rothadásra hajlamos, túlérve kellemetlen ízű, közepesen szállítható.

Fürtje: Vállas, tömött, nagy, átlagtömege 200 g,

Bogyója: Megnyúlt, nagy, átlagtömege 4,1 g, sárga, gyéren pontozott, alig hamvas, húsa ropogós, lédús, íze muskotályos, héja középvastag, olvadó.

Teréz 

Termesztési értéke: Középérésű, erős növekedésű, bőtermő, rezisztens csemegeszőlő-fajta. Fekvés és talaj iránt nem igényes, viszonylag fagytűrő, gombás megbetegedéseknek kiválóan ellenáll, nem rothad, mérsékelt zöldmunkaigényű, jól szállítható.

Fürtje: Vállas, nagy, laza

Bogyója: Megnyúlt, nagy, rózsaszín, kissé pontozott, hamvas, húsa ropogós, leves, húsos, íze semleges, héja vastag, szívós.